rvs naujienos

Gamtos jėgų sukelti nuostoliai vasarą išaugs 4-5 kartus

Didžiausia šalyje ne gyvybės draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“ skaičiuoja, kad vasaros laikotarpiu įvairių gamtos stichijų nuostoliai gyventojų turtui išauga 4-5 kartus, palyginti su kitais metų laikais. Vidutiniškai per metus užfiksuojama beveik 4000 įvykių, kuomet audros, škvalai, liūtys sugadina gyventojų turtą. Pernai dėl šių žalų gyventojams „Lietuvos draudimas“ atlygino daugiau nei 1,5 milijono eurų nuostolių, šiemet nuo metų pradžios – dar trečdalį milijono eurų. Vidutiniškai vienam būstui audros žala siekia 410 eurų.

Dėl škvalo, kuris siaučia šiandien, „Lietuvos draudimas“ taip pat jau gauna pranešimus iš gyventojų: pranešta apie dėl liūties užlietus rūsius, dėl žaibavimo sugedusius namų elektronikos prietaisus, modemus. Per pirmas dvi ryto valandas Lietuvos draudimo“ skambučių centras sulaukė keliolikos tokių pranešimų.

„Šių metų „audrų sezonas“ tik prasideda. Iki šiol turėjome pora didesnių nuostolių sukėlusių audrų: gegužės 31 dieną gavome 41 pranešimą apie žalas, nuostolių suma – 19 tūkstančių eurų, o praėjusią savaitę, birželio 20 dieną registravome 40 nukentėjusiųjų, kuriems atlyginama 14 tūkstančių eurų. Dažniausiai nuo vasaros audrų, škvalų ir uraganų nukenčia gyvenamieji namai – nuplėšiami stogai, aplaužomos apdailos detalės, apgriaunami kaminai. Turint omenyje, kad Lietuvoje apdraustas vos kas ketvirtas namų ūkis, praūžus smarkesnei audrai neapsidraudę gyventojai turi atstatinėti būstus savo lėšomis“, – sako Audronė Vaitkevičiūtė, „Lietuvos draudimo“ Būsto draudimo portfelio valdytoja.

Remiantis „Lietuvos draudimo“ sudarytu pastarųjų 5-erių metų audrų nuostolių žemėlapiu, didžiausias audrų sukeltas žalas patyrė Vilniaus ir Kauno gyventojai – jos siekia beveik milijono eurų per penkerius metus. Trečdalis milijono nuostolių atlyginta Klaipėdos, daugiau nei po 100 tūkstančių kitų didžiųjų miestų gyventojams.

Apie 100 tūkstančių eurų išmokėta klientams, gyvenantiems Šalčininkų, Kaišiadorių, Alytaus, Marijampolės, Mažeikių rajonuose. Pagal „Lietuvos draudimo“ turimus duomenis sudarytas audrų nuostolių žemėlapis parodo, kad rizikingiausiuose regionuose vidutinis audrų žalų nuostolis yra 15 proc. didesnis už Lietuvos vidurkį. Iš viso per 5 metus klientams dėl audrų atlyginta 5,5 mln. eurų nuostolių.

„Suskaičiavome, kuriuose rajonuose audros padaro daugiausiai nuostolių. Didieji miestai ir jų apylinkės yra nuostolingiausi, juose patiriamos didžiausios audrų sukeltos žalos. Tokias tendencijas lemia, kad didieji miestai yra tankiausiai gyvenami, o ir draudžiami būstai yra didesni bei prabangesni. Tad praūžus vienai audrai, fiksuojama kur kas daugiau nuostolių. Tuo tarpu pajūryje – Klaipėdos regione – nuostolių skaičių lemia geografinės ypatybės – stiprūs vėjai. Nuostolių dydžiu išsiskiriantys mažesni rajonai, tokie kaip Šalčininkų, Kaišiadorių, dalis pietinės Lietuvos, mūsų vertinimu, rodo tendenciją, kur Lietuvoje audros siaučia dažniausiai“, – sako Audronė Vaitkevičiūtė.

Saugiausi šiuo požiūriu rajonai yra Visagino, Rietavo, Molėtų, Pagėgių, Kupiškio.

Pirmaujanti šalies ne gyvybės draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“ savo paslaugas teikia pusei milijono privačių ir verslo klientų, per 2016 m. klientams atlygino žalų už 102 mln. eurų. „Lietuvos draudimo“ paslaugas renkasi 40 proc. visų apsidraudusiųjų Lietuvoje, o kitiems bendrovę rekomenduoja 9 iš 10 klientų. „Lietuvos draudimas“ kasdien padeda 430 savo klientų.